Czym jest marketing cyfrowy?

Marketing cyfrowy (ang. digital marketing) określany jest na wiele różnych sposobów. Zanim przejdę do krótkiego omówienia wybranych definicji zaproponuję swoje, proste równanie, które wg mnie najlepiej oddaje istotę marketingu cyfrowego.

marketing cyfrowy = marketing + cyfrowe technologie

Ci, dla których powyższy zapis wygląda zbyt trywialnie, mogą np. sprawdzić, co na to Wikipedia (por. marketing cyfrowy). Tu pojawia się niespodzianka, ponieważ definicja w polskiej edycji wolnej encyklopedii jest niemal równie lakoniczna, co powyższe równanie…

Zdecydowanie bardziej rozbudowaną propozycję prezentuje angielska strona Wikipedii (por. digital marketing). Warto się z nią zapoznać, ponieważ wprowadza ona m.in. pojęcie „czynności marketingu cyfrowego”, do których zalicza: SEO, SEM, marketing treści, marketing w mediach społecznościowych, email marketing i wiele innych. Wszystkie te elementy postaram się przybliżyć w kolejnych wpisach.

Wróćmy jednak do tytułowego zagadnienia. Według Digital Marketing Institute, który jak sama nazwa wskazuje zna się na rzeczy,  marketing cyfrowy to „zbiorcza nazwa czynności marketingowych wykorzystujących internet” (por. digital marketing).

Wszystkich, którzy czują niedosyt, zapraszam do lektury kolejnych wpisów, które poświęcę tematyce wybranych elementów marketingu cyfrowego.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s